Skiinstruktørkurs i Kaprun og jobb i Japan

Få sertifikatet ditt i Østerrike og opplev magien i de japanske skianleggene!

Bli skiinstruktør i Japan

Et sesong med Snowminds handler ikke bare om snø. Det handler også om å dykke ned i en ny kultur og et nytt miljø. Og på dette området skuffer ikke Japan. Landets rike historie og kultur gir en verden i en verden. Regnestykket er enkelt: Bo i et kulturelt epicenter + Nyt verdensklasse mat + Ski på den fineste puddersnøen = JaPOW. Vanskelig å motstå, ikke sant?

Derfor gir Snowminds deg muligheten til å delta i vår skiinstruktørutdanning i Kaprun og jobbe ved en lokal skiskole som skilærer i Japan. Med vår skiinstruktørutdanning i Kaprun som startpunkt, vil du vokse fra nybegynner til en kompetent skilærer og få muligheten til å utvikle deg enormt gjennom sesongen. Det kan høres ut som en drøm, men det er absolutt innen rekkevidde!

Bli sertifisert skiinstruktør i Kaprun

Tren med topptrente instruktører og forbedre dine ski- og undervisningsevner i det vakre skistedet Kaprun, Østerrike. Fra første dag jobber du med teknikken din: du starter med grunnleggende ferdigheter og bygger gradvis videre gjennom praktiske øvelser, morsomme treningsformer og teknisk fordypning for å styrke selvtilliten din som lærer.

Under kurset brukes videoanalyse for å følge med på fremgangen din og gi verdifulle innspill om utviklingen din. Du får også et solid grunnlag i ski-teori, som hjelper deg med å bli mer effektiv som lærer.

I tillegg til treningen organiserer din Snowminds Team Leader sosiale aktiviteter og arrangementer for å skape en uforglemmelig opplevelse. Med profesjonell veiledning, interaktive klasser og et sterkt fellesskap vil du være fullt forberedt på å starte ditt eventyr som skilærer i Japan.

Bli med oss i Kaprun og ta det første steget mot en uforglemmelig karriere som skilærer i Japan!

Anbefaling: Se våre 5-stjerners anmeldelser på Facebook og oppdag hva andre sier om sin Snowminds-opplevelse som ski- eller snowboardinstruktør!

Bilder fra destinasjonen

Program

Ankomst og første dag i Kaprun

Ved ankomst til Kaprun blir du hjertelig mottatt og kjørt til ditt overnattingssted. Når du har installert deg, deltar du på et velkomstmøte der du møter dine medkursister og Snowminds Team Leaders. Dette er et perfekt tidspunkt for å bli kjent med alle, stille spørsmål og få en oversikt over hva du kan forvente de kommende ukene.

Denne dagen gir deg også muligheten til å utforske omgivelsene, slappe av og komme i riktig stemning før treningen begynner. Med et entusiastisk team og nye venner ved din side, er du klar til å starte ditt uforglemmelige skiinstruktør-eventyr i Kaprun!

To-dagers Førstehjelpskurs

Skilinstruktørutdanningen i Kaprun starter med et to-dagers førstehjelpskurs, en essensiell del av din BASI Level 1-sertifisering. I løpet av dette intensive kurset får du kunnskapen og de praktiske ferdighetene du trenger for å kunne reagere på en adekvat måte ved nødsituasjoner på fjellet.

Fra å behandle vanlige skiskader til å lære viktige redningsteknikker – dette kurset er et viktig steg på vei mot din rolle som skilinstruktør. Med ekspertveiledning og praktisk erfaring får du selvtillit til å holde både deg selv og andre trygge på bakken.

Skitraining

Deretter kaster du deg ut i skitreningen, med dager fylt med praktiske økter på snøen. Her lærer du ferdighetene dine, jobber med forbedring og perfeksjonerer teknikken. Enten du er en nybegynner eller ønsker å utvikle teknikken din videre, er treningsdagene designet for å heve din erfaring og selvtillit. Øktene er hands-on og tilpasset behovene til hver deltaker, med profesjonelle instruktører som veileder deg gjennom hver fase.

Level 1 Sertifisering

Fokuset skifter deretter til Level 1-sertifiseringsprogrammet. I løpet av fire dager vil du bli vurdert på ferdighetene, kunnskapen og prestasjonene dine – både teoretisk og praktisk. På slutten av denne sertifiseringsperioden fullfører du Level 1-sertifikatet, som bekrefter fremgangen og ferdighetene du har utviklet gjennom kurset.

Kurset avsluttes med din avreise. Du drar med verdifull trening og et sertifikat i hånden, klar til å bruke ferdighetene og kunnskapen din på din skiskole.

Du vil motta en oversiktlig kursplan i informasjonspakken din før sesongen starter. Vær oppmerksom på at planen er indikativ og kan endres basert på faktorer som vær- og snøforhold.

Hva får du fra Snowminds?

Når du reiser med Snowminds, hjelper vi deg med alle praktiske ting. På den måten kan du pakke kofferten (og gode vibber) og fokusere fullt ut på forberedelsene til ditt neste eventyr.

Hva er inkludert i skiinstruktørutdanningen i Kaprun:

  • En vintersesong som skilærer i Japan

  • Level 1 skiinstruktørutdanning i Kaprun

  • Forberedende trening levert av topptrenerne før Level 1-eksamen

  • Internasjonalt anerkjent engelskspråklig Level 1-sertifikat fra BASI

  • En jobb ved en lokal skiskole i Japan med sesongbolig, heiskort og uniform*

  • Hotellinnkvartering i Kaprun med frokost og middag under kurset

  • Returflybilletter til Japan (fra en stor internasjonal flyplass)**

  • Lokal transport fra kurset i Kaprun til flyplassen, og fra flyplassen i Japan til skiskolen***

Dette får du alltid når du reiser med Snowminds:

  • Sosiale aktiviteter under kurs og sesong

  • Snowminds Team Leader som følger deg opp gjennom kurset

  • Invitasjon til Kick-off event før avreise (mulighet for digital deltakelse)

  • Invitasjon til Snowminds Reunion Party etter sesongen

  • Et dedikert team som støtter deg før, under og etter sesongen

  • Hjelp med visumsøknad og andre praktiske forberedelser til vinteren

  • Pro-deals i Snowminds Store

  • Reiseforsikring gjennom Snowminds Money Back Guarantee og medlemskap i det danske Reisegarantifondet

  • 24/7 nødtelefon under kurs og sesong

  • Muligheter for videreutdanning og sertifisering

  • Mulighet til å bli med på vår Hawaii-reise etter sesongen

  • Et sterkt internasjonalt Snowminds-fellesskap

  • En komplett opplevelse hvor alle praktiske ting er ordnet for deg

 

Hva er ikke inkludert?

  • Reiser etter sesongen, inkludert transport fra ditt oppholdssted til flyplassen

  • Avbestillingsforsikring, reiseforsikring og visumkostnader

  • Depositum og full husleie for sesongboligen

  • Snowboardutstyr, lommepenger og alt annet som ikke er nevnt ovenfor

*Sesongbolig og sesongheiskort forutsetter at du består snowboardinstruktørkurset i Kaprun og beholder jobben. Arbeidsmuligheten er avhengig av om du kvalifiserer for Working Holiday-visum. I de fleste tilfeller får du en arbeidskontrakt fra desember til slutten av februar, med mulighet for forlengelse (ikke garantert).

** Returbilletter er inkludert fra store internasjonale flyplasser som London, Frankfurt, Paris, Amsterdam eller København. Flyvninger fra andre steder som Edinburgh eller Sydney kan ordnes på forespørsel og kan medføre ekstra kostnader. Vær oppmerksom på at ekstra kostnader kan oppstå avhengig av avreiseflyplass, tilgjengelighet og prisøkninger. Vi informerer deg alltid før den endelige bestillingen. Du kan også bestille din egen flybillett, i så fall får du 700 euro i rabatt på totalprisen. Ta gjerne kontakt hvis du har spørsmål.

HVEM KAN SØKE OM Å BLI SKIINSTRUKTØR I JAPAN?

Hos Snowminds er vi stolte av å velge de rette menneskene til vårt team av ski- og snowboardinstruktører. Vi er kjent blant skiskolene for å utdanne dyktige, energiske og svært motiverte instruktører. Du trenger ikke å være ekspert på snø – uansett hvilket nivå du har, har vi et kurs som er skreddersydd for deg. Vi sørger for at du får nødvendig trening før eksamen, slik at du kan realisere vinterdrømmen din som instruktør i Japan.

Det aller viktigste? At du er positiv, sosial, eventyrlysten og klar til å jobbe hardt for en opplevelse du aldri vil glemme som en del av Snowminds-teamet.

Dette forventer vi av deg:

  • Du har minst 3-4 ukers erfaring med snowboard

  • Du er positiv, sosial og eventyrlysten

  • Du er seriøs, ansvarsfull og svært motivert

  • Du er flink med barn, tenåringer og voksne

  • Du liker å undervise og trives med utfordringer

  • Du snakker engelsk på samtalenivå

  • Du er 18 år eller eldre

  • Du kvalifiserer for et Working Holiday-visum*

Når du har sendt inn søknaden, vil du motta en invitasjon til en intervjuavtale. Under samtalen vurderer vi egnetheten din, og du får muligheten til å stille spørsmål om våre kurs og erfaringene som snowboardinstruktør i Japan.

Etter samtalen tar vi kontakt via telefon for å informere om vi kan tilby deg en plass på teamet vårt.

Våre kurs er populære og plassene fylles raskt opp. Derfor gjelder prinsippet “førstemann til mølla” med månedlig søknadsfrist. Jo tidligere du søker, desto større sjanse har du til å bli med og få drømmestedet ditt tildelt.

Bruk søknadsskjemaet for å melde deg på, og se våre priser og datoer med en gang.

*Kvalifiseringen for Working Holiday-visum avhenger av faktorer som nasjonalitet og alder. Er du usikker på om du kvalifiserer? Ta gjerne kontakt med oss.

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

JOBBGARANTI

Snowminds jobbgaranti og hvordan det fungerer

Jobbgarantien hos Snowminds betyr at vi sørger for at du har en jobb ved en skiskole etter at du har fullført instruktørutdanningen med suksess. Allerede før avreise vil du vite hvilken destinasjon du skal tilbringe sesongen på. Plasseringen avhenger naturligvis av at du består snowboardinstruktørkurset, noe mer enn 90 % av våre deltakere klarer.

Skulle du ikke bestå sertifikatet umiddelbart, vil vi likevel gjøre vårt ytterste for å skaffe deg en jobb. På denne måten kan du nyte sesongen som instruktør som alle andre, og ta sertifiseringen på nytt senere.

Med 10 års erfaring er vi stolte av å kunne si at vi alltid har klart å finne jobb for 100 % av våre instruktører etter fullført kurs.

Merk: I de fleste tilfeller får du arbeidskontrakt fra desember til slutten av februar, med mulighet for forlengelse (ikke garantert).

BOLIG

Opplæringsperiode (Kaprun)

Under opplæringen bor du på et hotell i Kaprun sammen med de andre deltakerne. Du deler rom med medkursister. Både frokost og middag er inkludert i oppholdet ditt.

Sesongsperiode (Japan)

Uansett hvor du havner, sørger Snowminds for at innkvarteringen din er ordnet. Bostedet varierer fra skiresort til skiresort, men i Japan er det vanlig å bo i en dorm-lignende personalinnkvartering sammen med andre instruktører og resortansatte. Du deler dermed rommet ditt, noe som bidrar til et sosialt og lagorientert miljø.

Kostnaden for innkvarteringen blir vanligvis trukket fra lønnen din som månedlig husleie. Selv om innkvarteringen ofte er enkel, tilbyr den alt du trenger for sesongen, og det er en flott mulighet til å bygge sterke bånd med teamet ditt. Skiskolen din vil gi deg flere detaljer om din spesifikke innkvartering før sesongen starter.

LØNN

Lønn

En nybegynner som skilærer i Japan tjener i gjennomsnitt mellom 1 400 og 1 900 JPY per time, med muligheter for bonuser – for eksempel hvis gjestene fornyer timene sine med deg.

Økonomisk sett vil du kanskje ikke bli rik, men du blir absolutt rik på erfaringer du aldri vil glemme.

Hvor langt du kommer med lønnen din, avhenger sterkt av dine egne utgiftsvaner. Noen instruktører holder seg til et stramt budsjett, mens andre liker å bruke mer på reise, mat og sosiale aktiviteter. For å nyte sesongen uten bekymringer, anbefaler vi at du tar med deg rundt €2 000 i lommepenger.

Motivasjon, innsats og erfaring kan også påvirke inntektene dine: jo mer aktiv du er, desto større er sjansen for ekstra timer og muligheter.

TRANSPORT

Transport til/fra Japan

Returbilletter til Japan er inkludert i kursprisen. For å gi deg maksimal fleksibilitet er transport til flyplassen etter at sesongen er over ikke inkludert. Dette gir deg muligheten til å reise rundt i Japan etter sesongen. Mange av våre tidligere instruktører har utforsket naturen rundt Japan, besøkt Tokyo, eller blitt med på vår sesongavslutningstur til Hawaii.

Vi har mye erfaring med reiser etter sesongen, så hvis du er interessert, kan du gjerne ta opp dette under ditt intervju.

Transport til skiskolen

Etter at opplæringen og avskjedsfesten er over, sørger vi for transport til din skiskole. Ankomstdagen er et spennende øyeblikk: du møter sjefen din for første gang og du får flytte inn i din sesonginnkvartering.

Hva våre instruktører sier

Tommy
Rated 5 out of 5
Snowminds – Niseko, Japan. Min erfaring med Snowminds har gått over forventningene. De ordnet alle flyreisene, de mulighetene som ble gitt. Alle de 3 teamlederne i Østerrike: Daniella, Morty og Iben forberedte oss på hva som skulle komme. Jeg kunne ikke bedt om et bedre gapår.
Oliver
Rated 5 out of 5
Jeg hadde en flott sesong i Japan med Snowminds, hvor jeg fikk mitt Level 1+2 CSIA for skilinje, og fikk mange nye venner og en opplevelse jeg aldri vil glemme. Den virkelige MVP-en på turen var Konstantin, som var vår Snowminds-gruppeleder og støtte for turen vår, som gjorde en utrolig jobb for alle de i Snowminds! Han fortjener en bonus for sitt harde arbeid.
Jano
Rated 5 out of 5
Veldig fornøyd med deres fantastiske arbeid. Jeg hadde den beste tiden i Japan!
Tommy
Snowminds - Niseko, Japan. Min erfaring med Snowminds har gått over forventningene. De ordnet alle flyreisene, de mulighetene som ble gitt. Alle de 3 teamlederne i Østerrike: Daniella, Morty og Iben forberedte oss på hva som skulle komme. Jeg kunne ikke bedt om et bedre gapår.
Oliver
Jeg hadde en flott sesong i Japan med Snowminds, hvor jeg fikk mitt Level 1+2 CSIA for skilinje, og fikk mange nye venner og en opplevelse jeg aldri vil glemme. Den virkelige MVP-en på turen var Konstantin, som var vår Snowminds-gruppeleder og støtte for turen vår, som gjorde en utrolig jobb for alle de i Snowminds! Han fortjener en bonus for sitt harde arbeid.
Jano
Veldig fornøyd med deres fantastiske arbeid. Jeg hadde den beste tiden i Japan!

Pris

Course Icon Skiinstruktørkurs i Kaprun med sesong i Japan + jobbgaranti

Course Icon Fra €8.495

Course Icon Neste Søknadsfrist 9. september

Course Icon November – april

Course Icon Før vi innkaller deg til et intervju kommer vi til å be om et depositum på 950 NOK for å kunne reservere din plass når du går gjennom rekrutterings forløpet.

Søk

Spørsmål? Ring oss!

CANADA SESONG 2026/27

Sikre deg plass til neste sesong – til fjorårets pris!

Bestill i dag

Konsultasjon

Ring oss

Lukke chat

Åpne chat