Start snowboardinstruktørkurset ditt i Grandvalira, Andorra – en av Pyreneenes mest spennende skidestinasjoner. Med mer enn 300 km sammenhengende løyper, moderne heissystemer og en levende fjellatmosfære gir Grandvalira deg de ideelle rammene for å utvikle snowboardnivået ditt, bygge selvtillit og starte karrieren som snowboardinstruktør.
Sammen med våre lokale partnere i Grandvalira tilbyr Snowminds et unikt instruktørkurs for snowboardere som vil gjøre lidenskapen sin til en karriere. Gjennom hele programmet trener du med erfarne instruktører, forbedrer teknikken din i variert terreng og jobber mot Level 1- og Level 2-utdannelsene dine som snowboardinstruktør. Når du er ferdig utdannet, er du klar til å starte livet som instruktør og få praktisk erfaring med å undervise i Andorra.
Å bli snowboardinstruktør i Grandvalira er mer enn et friår – det er en full fjellopplevelse fylt med personlig utvikling, fellesskap og uforglemmelige øyeblikk. Som det største og mest dynamiske skiområdet i Andorra byr Grandvalira på en kombinasjon av levende resortkultur, gode snøforhold og et støttende miljø der du kan bo, trene og jobbe.
De lokale skiskolene i Grandvalira blir hjemmet ditt gjennom sesongen. Skolene er kjent for sin energi, sterke lagånd og fokus på kvalitet, og de gir nye instruktører de ideelle rammene for å utfordre seg selv, bygge selvtillit og utvikle seg både i og utenfor løypene. Treningen er intensiv og fokusert, men det er alltid tid til å nyte den gode stemningen, få nye venner og oppleve alt resortlivet har å by på.
Når våren kommer, har du fullført snowboardinstruktørkurset ditt i Grandvalira, oppnådd Level 1- og Level 2-utdannelsene dine og fått praktisk erfaring som snowboardinstruktør. Men du tar med deg mye mer hjem enn det: minner for livet, solnedgangsøyeblikk på afterski og en sterk følelse av å høre til i fjellet. En sesong i Grandvalira handler om mer enn snowboarding – det handler om å oppdage nye sider av deg selv, skape vennskap for livet og begynne et helt nytt kapittel.
Oppsummert har vi planlagt din episke sesong i det ikoniske Grandvalira, som omfatter omfattende opplæring, skygging og rikelig med jobbmuligheter. Her er detaljene for hva vi har inkludert for deg:
Hva er ikke inkludert?
*Snowminds tilbyr organisert innkvartering for hele sesongen, slik at du slipper bryet med å finne det på egen hånd og får muligheten til å bo sammen med andre Snowmindere. Den første måneden er inkludert i kurspakken, og i de fleste tilfeller vil du bli bedt om å betale leien for resten av sesongen før avreise. Prisen for innkvartering ligger vanligvis mellom 850-1100 EUR per måned.
Snowboardinstruktørkurset i Andorra er perfekt for deg som vil ta et friår, bytte retning i livet eller utvikle deg som snowboardinstruktør.
Nedenfor ser du en typisk oversikt over kurset vårt i Grandvalira:
Programmet er veiledende og kan bli justert. Den endelige planen tilpasses værforholdene i perioden.
Hos Snowminds er vi stolte av å rekruttere individer med den rette kombinasjonen av ferdigheter og entusiasme til vårt team av ski- og snowboardinstruktører. Nøkkelen til å bli en del av vårt lag er en positiv holdning, et utadvendt vesen, eventyrlyst og en beredskap til å legge inn ekstra innsats. Med disse kvalitetene er du klar til å skape uforglemmelige minner som en del av Snowminds-familien.
For å søke om dette programmet bør du:
For å sikre din plass på vårt snowboardinstruktørkurs i Andorra, vennligst kontakt oss eller send inn søknaden din snarest. Deretter vil vi ringe deg og avtale et intervju for å vurdere din egnethet for kurset, noe som gir oss en mulighet til å diskutere detaljene rundt kurset i Grandvalira og livet som snowboardinstruktør i Andorra. Etter intervjuet vil vi informere deg om du har fått en plass i vårt prestisjefylte team.
Gitt populariteten til vårt snowboardinstruktørkurs i Andorra, bruker vi en “først til mølla”-tilnærming med periodiske søknadsfrister hver måned. Derfor, jo tidligere du søker, jo større er sjansen for å bli med på vårt team og sette St. Moritz som din drømmedestinasjon.
Som din potensielle arbeidsgiver setter skiskolen, ikke Snowminds, uavhengig din arbeidstidsplan, kompensasjon og andre arbeidsforhold. Følgelig er ditt arbeidsforhold direkte med skiskolen, og vi kan ikke garantere spesifikke betingelser som et minimum antall arbeidstimer. Men, skulle du ha noen spørsmål eller bekymringer, er vi alltid tilgjengelige for å hjelpe.
Som en ny snowboardinstruktør vil dine hovedansvar innebære å overvåke store grupper av barn, noen ganger opptil ti. Denne rollen kan være utfordrende, og krever spesifikke ferdigheter som du vil tilegne deg under treningen. Å jobbe i denne settingen gir deg unike ferdigheter, som klasse- og tidsstyring samt problemløsning.
Som nyutdannet instruktør er man typisk på “bunnen av næringskjeden” når det gjelder arbeid. Med andre ord, de mer erfarne instruktørene får førstevalget, men jo mer du viser din lidenskap og ønske om å jobbe hardt, desto bedre. Vi anbefaler på det sterkeste å utnytte de travleste toppperiodene i skiskolen ved å vise dine overordnede at du er motivert for å undervise så mange timer som mulig.
De travleste periodene i høysesongen er jul & nyttår, februar, og i noen skisteder også påske. Det er vanlig at du blir tildelt timer basert på dine språkferdigheter, sosiale ferdigheter, og evnen til å omgås folk. Det er alltid muligheter for å observere timer før du underviser din første, noe som kan være en flott måte å vise din entusiasme og motivasjon til skiskolen din på.
I Andorra er den første måneden med bolig under kurset inkludert. Du kan selv bestemme om du ønsker at Snowminds skal ordne bolig for resten av sesongen.
Vi samarbeider med skiskolene for å finne god og passende bolig til deg. Du vil bo i delt bolig med (hovedsakelig) andre Snowminds-instruktører i et fantastisk fellesskap.
Boligkontrakt
Husleien trekkes ikke fra lønnen din, men betales separat. Siden boligen er sikret for hele sesongen, kreves en signert boligkontrakt og full betaling før avreise. Husleien varierer, men ligger vanligvis mellom 850-1200 euro per måned.
Depositum
Et depositum må betales for å dekke eventuelle skader, manglende gjenstander, rengjøring, vask av sengetøy, håndklær og/eller annet som utleier kan kreve etter leieperioden. Det resterende beløpet blir tilbakebetalt elektronisk etter sesongen av Snowminds.
For å bo og jobbe i Andorra i vintersesongen må du ha arbeidstillatelse. Dette gjelder alle nasjonaliteter – inkludert EU-, EFTA- og britiske borgere. Andorra er ikke med i EU, men har avtaler som gjør det mulig å bo og jobbe her lovlig.
Når du har fått jobb hos en skiskole, vil arbeidsgiveren hjelpe deg med søknadsprosessen. Tillatelsen varierer etter nasjonalitet og kontrakt – men du får full veiledning.
Snowboardinstruktørkurs og jobb i Andorra
fra 79.995 NOK
Grandvalira, Andorra