En sesong med Snowminds handler om mer enn bare snowboard. Det er din sjanse til å omfavne en ny kultur og virkelig oppleve livet i en helt annen del av verden. Japan tilbyr en unik blanding av eldgamle tradisjoner, pulserende byliv og noe av den mest spektakulære snøen i verden. Kulturell oppdagelse, mat i verdensklasse og uslåelig puddersnø – dette er oppskriften på en perfekt vinter, som vi kaller JaPOW.
Derfor er vi begeistret for å tilby vårt snowboardinstruktørkurs i Rusutsu. Her kan du trene, sertifisere deg og jobbe ved en lokal skiskole. Du starter med vårt kurs i Rusutsu, hvor du utvikler sterke undervisningsferdigheter og vokser både personlig og profesjonelt. Enten du er nybegynner eller har noe erfaring, er denne sesongen din sjanse til å gjøre lidenskapen din til en livsstil.
Drømmen er ekte – og den begynner her!
Tren med profesjonelle snowboardtrenere og løft dine snowboard- og undervisningsferdigheter til neste nivå i Rusutsu, Japan. Fra første stund jobber du med å mestre grunnprinsippene og bygger gradvis opp selvtillit gjennom praktisk trening, tekniske økter og morsomme ferdighetsfokuserte øvelser.
Mens du gjør fremgang, vil videoanalyse hjelpe deg med å følge utviklingen din og gi innsikt i hvor du kan forbedre deg. Du vil også fordype deg i snowboardteori, slik at du får bedre forståelse for teknikken og kan forklare den tydelig til andre.
Utenom treningene organiserer Snowminds Team Leaders sosiale aktiviteter som samler alle og gjør sesongen enda mer minneverdig. Med ekspertveiledning, en støttende gruppestemning og engasjerende opplevelser både på og utenfor bakken, vil du være fullt forberedt på å starte som snowboardinstruktør i Japan.
Start eventyret ditt i Rusutsu og gjør deg klar for en uforglemmelig vinter som sertifisert snowboardinstruktør!
Anbefaling: Se våre 5-stjerners anmeldelser på Facebook og oppdag hva andre sier om sin Snowminds-opplevelse som ski- eller snowboardinstruktør!
Ved ankomst til Sapporo blir du ønsket velkommen og kjørt til overnattingsstedet ditt. Du får mulighet til å utforske den livlige byen Sapporo, hvor du kan nyte lokale severdigheter, besøke kulturelle steder, eller bare slappe av og forberede deg til den kommende treningen. Denne dagen er ment for å akklimatisere deg og bli kjent med byen før du reiser til Rusutsu og starter treningen.
Kurset i Rusutsu starter med en innendørs treningsøkt. I denne økten fokuserer du på grunnleggende ferdigheter, teknikker og kunnskap som du trenger for resten av programmet. Det inkluderer teoretiske timer, interaktive diskusjoner og praktiske øvelser, slik at du blir godt forberedt på de praktiske delene av snowboardtreningen. I tillegg håndteres viktige administrative og logistiske oppgaver.
Du går direkte videre til snowboardtrening, med dager fulle av praksisbaserte timer på snøen hvor du lærer, finpusser og perfeksjonerer snowboardferdighetene dine. Enten du er nybegynner eller ønsker å forbedre teknikken din, er treningsdagene designet for å øke din erfaring og selvtillit. Øktene tilpasses ditt nivå og ledes av profesjonelle instruktører som veileder deg steg for steg.
Fokuset skifter deretter til Level 1-sertifiseringsprogrammet. Over flere dager blir du vurdert på ferdigheter, kunnskap og prestasjoner, både teoretisk og praktisk. På slutten av denne perioden fullfører du Level 1-sertifiseringen, som bekrefter fremgangen og ferdighetene du har opparbeidet under kurset.
Kurset avsluttes med avreise, og du forlater programmet med verdifull trening og sertifisering, klar til å bruke kunnskapen og ferdighetene dine ved skiskolen.
Du vil motta en foreløpig timeplan i informasjonspakken din nærmere sesongstart. Vær oppmerksom på at planen kan endres basert på faktorer som vær- og snøforhold.
Når du reiser med Snowminds, hjelper vi deg med alle praktiske ting. På den måten kan du pakke kofferten, ta med entusiasmen din, og fokusere fullt ut på forberedelsene til ditt neste eventyr.
En vintersesong i Japan som snowboardinstruktør
Level 1 snowboardinstruktørkurs i Rusutsu
Forberedende trening med topptrenere før Level 1-eksamen
Et internasjonalt anerkjent engelskspråklig Level 1-sertifikat fra NZSIA
En jobb ved en lokal skiskole i Japan, inkludert sesongbolig, sesongheiskort og uniform*
Opphold på Rusutsu Resort Hotel & Convention med frokost og middag under treningsperioden
Tur-retur flybilletter til Japan (fra en stor internasjonal flyplass)**
Lokal transport fra flyplassen til kursstedet i Rusutsu***
Lokal transport fra kurset i Rusutsu til skiskolen din***
Dette får du alltid når du reiser med Snowminds:
Sosiale aktiviteter under kurs og sesong
Snowminds Team Leader som følger deg opp gjennom kurset
Invitasjon til Kick-off event før avreise (mulighet for digital deltakelse)
Invitasjon til Snowminds Reunion Party etter sesongen
Et dedikert team som støtter deg før, under og etter sesongen
Hjelp med visumsøknad og andre praktiske forberedelser til vinteren
Pro-deals i Snowminds Store
Reiseforsikring gjennom Snowminds Money Back Guarantee og medlemskap i det danske Reisegarantifondet
24/7 nødtelefon under kurs og sesong
Muligheter for videreutdanning og sertifisering
Mulighet til å bli med på vår Hawaii-reise etter sesongen
Et sterkt internasjonalt Snowminds-fellesskap
En komplett opplevelse hvor alle praktiske ting er ordnet for deg
Hva er ikke inkludert?
Reiser etter sesongen, inkludert transport fra ditt oppholdssted til flyplassen
Avbestillingsforsikring, reiseforsikring og visumkostnader
Depositum og full husleie for sesongboligen
Snowboardutstyr, lommepenger og alt annet som ikke er nevnt ovenfor
*Sesongbolig og sesongheiskort forutsetter at du består snowboardinstruktørkurset i Rusutsu og beholder jobben. Arbeidsmuligheten er avhengig av om du kvalifiserer for Working Holiday-visum. I de fleste tilfeller får du en arbeidskontrakt fra desember til slutten av februar, med mulighet for forlengelse (ikke garantert).
** Returbilletter er inkludert fra store internasjonale flyplasser som London, Frankfurt, Paris, Amsterdam eller København. Flyvninger fra andre steder som Edinburgh eller Sydney kan ordnes på forespørsel og kan medføre ekstra kostnader. Vær oppmerksom på at ekstra kostnader kan oppstå avhengig av avreiseflyplass, tilgjengelighet og prisøkninger. Vi informerer deg alltid før den endelige bestillingen. Du kan også bestille din egen flybillett, i så fall får du 700 euro i rabatt på totalprisen. Ta gjerne kontakt hvis du har spørsmål.
Hos Snowminds er vi stolte av å velge de rette menneskene til vårt team av ski- og snowboardinstruktører. Vi er kjent blant skiskolene for å utdanne dyktige, energiske og svært motiverte instruktører. Du trenger ikke å være ekspert på snø – uansett hvilket nivå du har, har vi et kurs som er skreddersydd for deg. Vi sørger for at du får nødvendig trening før eksamen, slik at du kan realisere vinterdrømmen din som instruktør i Japan.
Det aller viktigste? At du er positiv, sosial, eventyrlysten og klar til å jobbe hardt for en opplevelse du aldri vil glemme som en del av Snowminds-teamet.
Du har minst 3-4 ukers erfaring med snowboard
Du er positiv, sosial og eventyrlysten
Du er seriøs, ansvarsfull og svært motivert
Du er flink med barn, tenåringer og voksne
Du liker å undervise og trives med utfordringer
Du snakker engelsk på samtalenivå
Du er 18 år eller eldre
Du kvalifiserer for et Working Holiday-visum*
Når du har sendt inn søknaden, vil du motta en invitasjon til en intervjuavtale. Under samtalen vurderer vi egnetheten din, og du får muligheten til å stille spørsmål om våre kurs og erfaringene som snowboardinstruktør i Japan.
Etter samtalen tar vi kontakt via telefon for å informere om vi kan tilby deg en plass på teamet vårt.
Våre kurs er populære og plassene fylles raskt opp. Derfor gjelder prinsippet “førstemann til mølla” med månedlig søknadsfrist. Jo tidligere du søker, desto større sjanse har du til å bli med og få drømmestedet ditt tildelt.
Bruk søknadsskjemaet for å melde deg på, og se våre priser og datoer med en gang.
*Kvalifiseringen for Working Holiday-visum avhenger av faktorer som nasjonalitet og alder. Er du usikker på om du kvalifiserer? Ta gjerne kontakt med oss.
Jobbgarantien hos Snowminds betyr at vi sørger for at du har en jobb ved en skiskole etter at du har fullført instruktørutdanningen med suksess. Allerede før avreise vil du vite hvilken destinasjon du skal tilbringe sesongen på. Plasseringen avhenger naturligvis av at du består snowboardinstruktørkurset, noe mer enn 90 % av våre deltakere klarer.
Skulle du ikke bestå sertifikatet umiddelbart, vil vi likevel gjøre vårt ytterste for å skaffe deg en jobb. På denne måten kan du nyte sesongen som instruktør som alle andre, og ta sertifiseringen på nytt senere.
Med 10 års erfaring er vi stolte av å kunne si at vi alltid har klart å finne jobb for 100 % av våre instruktører etter fullført kurs.
Merk: I de fleste tilfeller får du arbeidskontrakt fra desember til slutten av februar, med mulighet for forlengelse (ikke garantert).
Under kurset bor du på Rusutsu Resort Hotel & Convention, hvor du deler rom med andre deltakere. Frokost og middag er inkludert under hele oppholdet.
Uansett hvor du blir plassert, sørger Snowminds for at overnattingen din er ordnet. Boligsituasjonen varierer fra skisted til skisted, men i Japan er det vanlig å bo i personalboliger med sovesalstil sammen med andre instruktører og ansatte ved anlegget. Du må regne med å dele rom med kolleger, noe som skaper et sosialt og teamorientert miljø.
Kostnadene for overnatting trekkes vanligvis som månedlig leie fra lønnen din. Selv om fasilitetene kan være enkle, har du alt du trenger for sesongen, samt en flott mulighet til å bygge gode relasjoner med teamet ditt. Skiskolen din vil gi deg mer informasjon om din spesifikke bolig før sesongen starter.
Lønn
En nybegynner snowboardinstruktør i Japan tjener vanligvis mellom 1 400 og 1 900 JPY per time, med mulighet for bonuser – for eksempel når gjester fornyer timene sine med deg. Du blir kanskje ikke rik økonomisk, men du blir rik på uforglemmelige opplevelser.
Dine personlige utgifter spiller en stor rolle for hvor langt lønnen din rekker. Noen instruktører lever på stramt budsjett, mens andre foretrekker å bruke mer på reiser, mat og sosiale aktiviteter. For å kunne nyte sesongen fullt ut, anbefaler vi at du tar med cirka 2 000 euro i lommepenger.
Inntektene dine kan også påvirkes av motivasjon, arbeidsmoral og tidligere erfaring – faktorer som kan føre til flere arbeidstimer og ekstra muligheter.
Flybillettene til og fra Japan er inkludert i kursprisen. For å gi deg mest mulig fleksibilitet, er ikke transport til flyplassen etter sesongen inkludert. Dette gir deg mulighet til å reise rundt i Japan etter sesongen. Mange av våre tidligere instruktører har brukt tiden på å utforske Japans natur, besøkt Tokyo eller deltatt på vår avslutningstur til Hawaii. Vi har mye erfaring med slike reiser etter sesongen, så hvis du er interessert, kan du alltid nevne det under intervjuet.
Når snowboardkurset ditt er fullført og avskjedsfesten er over, ordner vi transport til skiskolen din. Ankomstdagen er en spennende dag hvor du møter din nye arbeidsgiver for første gang og kan bosette deg i sesongboligen din.
Snowboardinstruktørkurs i Hakuba + jobbgaranti
Fra €8.495
Neste Søknadsfrist 9. september
November – april
Før vi innkaller deg til et intervju kommer vi til å be om et depositum på 950 NOK for å kunne reservere din plass når du går gjennom rekrutterings forløpet.
Søk
Spørsmål? Ring oss!
April
November - april
Jobbgaranti
November - april
Jobbgaranti
November - april
Jobbgaranti
November - april
Jobbgaranti